«قطار اکسپرس چنای» شاهرخ خان رکورددار فروش شد

«قطار اکسپرس چنای» با رد کردن رقم فروش ۲۰۶ کروری در چهارمین هفته نمایش، لقب پرفروش‌ترین فیلم کل تاریخ سینمای هند را گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم روز، تا قبل از این این فیلم با «۳ احمق»، «یک ببری بود» و«این جوانی دیوانگی است» در جدول گیشه نمایش رقابت داشت.

تهیه‌کنندگان «قطار اکسپرس چنای» دیروز اعلام کردند رقم کلی فروش این فیلم به۲۰۶ کرور رسیده است و توانسته سه فیلم  اول جدول پرفروش های کل تاریخ سینمای هند را به عقب براند.

«این جوانی دیوانگی است»با بازی رانبیر کاپور دو ماه قبل به روی پرده سینماهای هند رفت، با استقبال بالای تماشاگران سینما در این کشور آسیایی روبرو شد و به رقم فروش ۱۸۶ کروری دست پیدا کرد.

با این رقم فروش، این فیلم تبدیل به سومین فیلم پرفروش کل تاریخ سینمای این کشور آسیایی شد..

«قطار اکسپرس چنای» که هم زمان با تعطیلات عید فطر در هند به روی پرده سینماها رفت، یکی از فیلم‌های پر سر و صدای امسال صنعت سینمای هند به حساب می‌آید.

قبل از اکران عمومی فیلم این پرسش در بین تحلیل‌گران اقتصادی سینما مطرح شد که آیا کار تازه شاهرخ‌خان می‌تواند در جدول گیشه نمایش رکورد شکنی کند یا خیر.

در همین رابطه، رسانه‌های گروهی و اهل فن پیش ‌بینی کردند «قطار اکسپرس چنای» رکورد ۲۰۲ کروری «۳ احمق» عامرخان را خواهد شکست.

این فیلم در سال ۲۰۰۹ به روی پرده سینماها رفت و با فروش کلان خود، لقب پرفروش‌ترین فیلم کل تاریخ سینمای هند را از آن خود کرد.

تا به دیروز «۳ احمق» تنها محصول صنعت سینمای هند بود که توانسته بود فروش بالای ۲۰۰ کروری(۴۰ میلیون دلار) در سینماهای هند داشته باشد.

سال قبل «یک ببری بود» سلمان خان با فروش عظیم ۱۹۸ کروری خود به رقم فروش فیلم عامرخان نزدیک شد، ولی نتوانست رکورد آن را بشکند.

به این ترتیب، اکشن ماجراجویانه سلمان خان به قرار گرفتن در ردیف دوم جدول گیشه نمایش سینماهای هند رضایت داد.

اما پیش‌بینی اهل فن در هند این بود که فیلم شاهرخ‌خان خیلی زود رقم فروش فیلم سلمان‌خان را هم رد خواهد کرد و بر کرسی دومین فیلم پرفروش کل تاریخ سینمای هند تکیه خواهد زد.

فیلم شاهرخ خان در یک فاصله بسیار کوتاه زمانی،موفق شد رکورد فروش هر دو فیلم عامرخان و سلمان خان را بشکند.فیلم های عامر و سلمان خان طی ۹ و ۵ هفته نمایش توانستند به رقم های فروش ۲۰۲ و ۱۹۸ کروری دست پیدا کنند.

«قطار اکسپرس چنای» در سه روز اول نمایش خود ۱۰۰ کرور فروش کرد و لقب اولین محصول صنعت سینمای را گرفت که در کوتاه‌ترین زمان ممکن به چنین رقم فروش بالایی دست پیدا کرد.

قصه این فیلم درباره جوانی به نام راهول است که برای عملی کردن وصیت پدربزرگ خود، خاکستر او را از بمبئی به معبدی در رامشوارام می‌برد. در طول سفر برای این جوان اتفاقاتی رخ می‌دهد که خط اصلی قصه فیلم را جلو می‌برد.

مسلمانان هند پس از اعلام خبر موفقیت ۲۰۶ کروری فیلم شاهرخ خان،به خیابان ها ریختند و ضمن پخش شیرینی و پایکوبی در مساجد هم به دعا پرداختند.آن‌ها موفقیت فیلم شاهرخ خان را یک پیروزی بزرگ و کم سابقه برای مسلمانان هند ارزیابی کردند.

No views yet

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>